Wycieczki szkolne do Trójmiasta są bardzo popularne. Dla wielu z nas Trójmiasto jest wspaniałym kierunkiem wypraw, a czekające w tej części kraju mogą na każdym z nas zrobić ogromne wrażenie.

Wycieczki szkolne do Trójmiasta

Wycieczki szkolne do Trójmiasta są bardzo popularne. Dla wielu z nas Trójmiasto jest wspaniałym kierunkiem wypraw, a czekające w tej części kraju mogą na każdym z nas zrobić ogromne wrażenie. Kto w rejonie Gdańska, Sopotu lub Gdyni znajdzie dla siebie tanie noclegi, ten będzie mógł urządzać wspaniałe wycieczki szkolne.

Co koniecznie trzeba zobaczyć w trakcie wycieczki szkolnej do Trójmiasta?

Większość wycieczkowiczów skupia się na Gdańsku, znanym z cennych zabytków. To właśnie tu czekają na nas tak cenne perełki architektury, jak Złota Brama, słynny Żuraw czy potężny kościół Mariacki. Zachwyca też Dwór Bractwa św. Jerzego oraz ratusz, którego wieża zajmuje bardzo ważne miejsce w panoramie miasta. Gdańsk to również ciekawe muzea oraz nieco młodsze atrakcje, w gronie których na szczególne wyróżnienie zasługuje Europejskie Centrum Solidarności.

Wizyta w Gdyni

Pięknym miastem jest też Gdynia, kusząca głównie swą modernistyczną zabudową. W tym dość młodym mieście nudzić się nie można, a głównym punktem w programie niemal każdej wycieczki po jej terenie jest Molo Południowe. Tu czekają tak ważne obiekty, jak ORP „Błyskawica”, muzeum urządzone na pokładzie „Daru Pomorza” oraz słynne Akwarium Morskie. Kamienna Góra, sprawdzająca się rewelacyjnie w roli punktu widokowego. Muzeum Marynarki Wojennej – oto kolejne atrakcje, których w czasie zwiedzania miasta nie można pominąć.

A co można zobaczyć w Sopocie?

Tu głównym celem wycieczek szkolnych jest molo. Długi na pół kilometra drewniany pomost, na którym spotykają się kuracjusze z całej Polski. Sopot to również słynny Monciak, przy którym znajduje się jeden z symboli miasta. To Krzywy Domek, który powstał w 2003 roku i szybko stał się wizytówką głównej ulicy tego kurortu.

Trójmiasto to różnorodne atrakcje, dzięki którym każdy z nas znajdzie tu dla siebie coś ciekawego. W tej części kraju nikt z nas na nudę nie będzie mógł narzekać, a wycieczki szkolne po takich miastach, jak Gdańsk, Gdynia i Sopot, każdemu z nas dostarczą wiele radości.