Wycieczki szkolne w Góry Stołowe

Wycieczki szkolne w Góry Stołowe – Błędne Skały

Wycieczki szkolne w Góry Stołowe są coraz bardziej popularne. Na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych nie brak ciekawych zakątków. Ta część Sudetów może się przecież pochwalić wyjątkowymi walorami przyrodniczymi i krajobrazowymi. O czym każdy z nas może się szybko przekonać w trakcie wycieczki po tych górach. Dzięki położeniu w pobliżu tak znanych uzdrowisk jak Kudowa oraz Duszniki, stały się Góry Stołowe pasmem górskim wyjątkowo chętnie odwiedzanym przez turystów.

Błędne Skały

Zakątkiem, który od wielu lat cieszy się ogromną popularnością, jest tu rezerwat „Błędne Skały”. To tu wycieczki szkolne zaglądają najchętniej. To właśnie „Błędne Skały” są promowane jako najważniejsza atrakcja turystyczna w Górach Stołowych. Jest to miejsce wyjątkowe, które z pewnością warto odwiedzić podczas wycieczki szkolnej.

Na czym jednak polega fenomen tego rezerwatu?

Rezerwat „Błędne Skały” nie bez powodu cieszy się tak wielką popularnością wśród wędrujących po Sudetach turystów. Zachętą do odbycia wycieczki szkolnej na teren tego rezerwatu jest gęsta sieć szlaków turystycznych prowadzących w jego stronę z najsłynniejszych sudeckich kurortów. Na ich terenie można znaleźć noclegi bez problemów. Zatem takie miejsca, jak Kudowa i Duszniki stają się najbardziej atrakcyjnymi punktami wypadowymi na teren rezerwatu.

Jakie atrakcje czekają na jego terenie?

Jest ich sporo. Specjalna trasa turystyczna, która czeka na tym terenie na gości, ma wyjątkowy charakter. Tu szybko można się przekonać, że Góry Stołowe to wspaniałe labirynty skalne. Które mogą podbić serca wszystkich miłośników pieszych wędrówek i wspaniałych krajobrazów. W czasie wycieczki szkolnej po rezerwacie „Błędne Skały” można przeżyć wspaniałą przygodę, można też zdobyć wiele cennych informacji na temat przyrody oraz geologii tej części Dolnego Śląska.

To miejsce idealne i dla dużych, i dla małych turystów. Każdy, bez względu na wiek, poradzi sobie z tutejszą trasą turystyczną. Jej pokonanie (związane z przeciskaniem się pomiędzy skalnymi szczelinami) na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia.