Wycieczki szkolne do Krakowa

Wycieczki szkolne do Krakowa

Wycieczki szkolne do Krakowa nie tracą na popularności. Dawna stolica Polski ma się czym pochwalić, a znajdujące się na jej terenie atrakcje przyciągają turystów z całego świata. Co koniecznie trzeba zobaczyć w trakcie wycieczki szkolnej po tak ciekawym mieście, jakim jest Kraków?

Wawelskie wzgórze, z Zamkiem Królewskim oraz z potężną katedrą, to jeden z najważniejszych punktów w programie niemal każdej wycieczki szkolnej po tym mieście. Warto też poświecić czas na spacer w rejonie Rynku Głównego, przy którym znajdują się tak ciekawe obiekty, jak Kościół Mariacki czy Sukiennice. Spacer po ulicy Grodzkiej, relaks na Plantach, wizyta przy Barbakanie i Bramie Floriańskiej. Oto kolejne atrakcje, dzięki którym czas spędzony w Krakowie każdemu z nas dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń. Kto znajdzie tanie noclegi w pobliżu centrum, ten będzie mógł poświecić czas na zwiedzanie tutejszych placówek muzealnych. Jest ich wiele, zatem każdy z nas znajdzie dla siebie coś ciekawego.

Krakowski Kazimierz

Wycieczki szkolne po dawnej stolicy Polski warto połączyć z wędrówką śladami miejscowej społeczności żydowskiej. W tym celu warto odwiedzić tak ciekawą dzielnicę, jaką jest Kazimierz. To tu czekają na nas piękne kamieniczki, wiekowe cmentarze z ciekawymi macewami. Oraz synagogi, kuszące niezwykłą architekturą. Jedną z tych najpiękniejszych jest tu Stara Synagoga, służąca dziś jako muzeum. Jego zwiedzenie pozwoli każdemu z nas lepiej poznać żydowską kulturę oraz judaistyczne święta. Spacery po Lesie Wolskim, wędrówka po krakowskich kopcach. To kolejne propozycje dla tych gości, którzy chcą w Krakowie miło i pożytecznie spędzić wolny czas.

Kraków jest miastem świetnie przygotowanym do obsługi turystów, a zróżnicowana baza noclegowa sprawi, że każdy z nas znajdzie tu dla siebie dobre miejsce na dłuższy pobyt. Dzięki temu będziemy mogli w tym mieście spędzić więcej czasu, poświęcając więcej uwagi tutejszym zabytkom i placówkom muzealnym.